Uzman Eğitmen Projesi

Uzman Eğitmen Yetiştirme Projesi

2019 yılı 5. Dönem. Uzman Eğitmen Yetiştirme Projesi 17 HAZİRAN tarihinde başlayacak. Türkiye’de il ve tek olan bu eğitim projesinde, başka hiç bir yerde olmayan uygulama ve interaktif bir eğitim programı ile siz de eğitmen alabileceksiniz. 11 alanda alacağınız eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimize büyük katkı yapacak bu bu proje ile hayatınıza yeniden yön verecek, ailemizin bir parçası olacaksınız.

Kayıt Ol

Eğitimlere Katıl

0
+
Uzman Eğitmen Mezunlar
0
Dalda
Uzmanlık Yetki Belgesi
0
GÜN
Uygulamalı Eğitim

Prof. Dr. Ali İLSEVEN ile Birlikte Yazdığı Kitaplar
(KİTAPLAR TÜM KATILIMCILARA HEDİYE)

Sen de Eğitmen Ol!

1 Ocak 2017 Tarihi itibarı ile Türkiye Cumhuriyetinde Milli Eğitim Bakanlığı olarak, Tüm Eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Üniversiteleri SEM ( Sürekli Eğitim Merkezi ) onaylı kurumlar tarafından verilmesi kararlaştırılmış olup, bu Projede size önerdiğimiz eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Üniversiteleri SEM ( Sürekli Eğitim Merkezi ) Onaylı Resmi kurumlar tarafından sağlanacaktır..

Sürekli Eğitim Merkezi

Devlet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

MEB

Milli Eğitim Bakanlığı

Geçerlilik

Alacağınız belgeler uluslararası ve ömür boyu geçerliliğe sahiptir

Eğitmen Olacaksınız

Uzman Eğitmen Projesi, Eğitmenlerini Yetiştiriyor


Kimler Katılabilir?

Bu Projeye hangi alanda hangi meslekte olursa olsun, 18 yaşını doldurmuş her birey katılabilir. Bu eğitimlerle sağlayacağınız kazanımı; hem meslek olarak, hem ek iş olarak, hem de kendi sosyal hayatınıza pozitif bakış açısı katmak, amaç ve hedeflerinize emin adımlarla yürümek adına kullanabilirsiniz. Ayrıca; şu anda herhangi bir kurumda çalışan bireylerimiz için; aldığınız bu eğitimler ve yetki belgelerinizle; bağlı bulunduğunuz kurumda statünüzü yükseltebilirsiniz. Öğrenimlerine devam eden öğrencilerimiz için ; mezuniyet sonrasında hiç beklemeden yetkin ve bu alanda uzmanlaşmış bireyler olarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Önemli Uyarı:

Gerek Yurt içi ve Gerekse Yurtdışı Dernek, Kuruluş veya Federasyonlar her ne ad altında olursa olsun tek başlarına eğitim ve eğitimci sertifikası veremez ! ya 5580 sayılı kanuna tabi MEB kurumları ile yada 2547 sayılı YÖK’e Bağlı Üniversite ile verecekleri eğitimin legal ruhsatlarına binayen protokol ile çalışabilirler. Bu hususta şüphesi olanlar bulunduğu ilde yer alan valilikler bünyesindeki İl dernekler müdürlüğüne sorup teyit alabilirler.

 NOT: Bir belgenin uluslar arası geçerli olabilmesi için BM(Birleşmiş Milletler Global Compact), EUACC (Euro Acredite Center), WAS (Word Akredite Center), IAF (İnternational Acredite Surves) onayı olmalıdır. Kaldı ki üniversitelerin vermiş olduğu belgeler bile uluslar arası geçerliliğe sahip değildir.
Belgelendirmelerimizi, diğer eğitim kurumları vakıf vs. ile lütfen kıyaslamayınız. Tamamen yasal, ULUSLAR ARASI 196 ÜLKEDE AKREDİTELİ ve MEB müfettişlerinin sınavına tabi olduktan sonra belgelendirme yapılmaktadır.

SEÇECEĞİNİZ 2 EĞİTİM1.500 ₺ + KDV

Ön Başvuru Yap

SEÇECEĞİNİZ 4 EĞİTİM2.000 ₺ + KDV

Ön Başvuru Yap

SEÇECEĞİNİZ 6 EĞİTİM2.500 ₺ + KDV

Ön Başvuru Yap

SEÇECEĞİNİZ 8 EĞİTİM3.000 ₺ + KDV

Ön Başvuru Yap

Uzman Eğitmen Hakkında

 1. MEB ONAYLI EĞİTİMCİNİN EĞİTİMİ (MEB ONAYLI)
 2. TASAVVUF İLE NLP EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 3. HİPNOZ UZMANLIĞI (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 4. BİYOENERJİ EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 5. DİSLEKSİ EĞİTMENİ EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 6. MONTESSORİ EĞİTMEN EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 7. PROFESYONEL KOÇLUK EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 8. TASAVVUF EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 9. OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 10. LİDERLİK VE YÖNETİCİLİK EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)
 11. STRES VE ZAMAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ (ÜNİVERSİTE ONAYLI)

Evet, yanlış okumadınız. 2 Devlet Üniversitesi , MEB onaylı kurumumuzun ve Eğitim Konfederasyonunun Temsilcilik Reel ofislerini veya Sanal ofislerini açabileceksiniz.
Size Sunacağımız bu yetkinliklerle Eğitim vereceğiniz Okul, Kurum, Kuruluş ve Devlet dairelerine Kurumlarımızın Resmi Üst yazılarıyla Eğitim teklifleri verebilirsiniz. Ve bu tekliflere istinaden o kurumun eğitimlerini siz sağlayarak gelirini de tamamen kendiniz alabilirsiniz.

Sektörde bu işi yapan kişisel gelişim uzmanları da size vereceğimiz bu uzmanlık Eğitimlerini alarak yola çıkmış ve kendi isimlerini duyurabilmek için epey gayret ve para sarf etmiştir. Sizler, bizden alacağınız bu uzmanlık eğitimleri neticesinde hiç bir ekstra çaba sarf etmeden Kişisel gelişimde, Ülkemizin en iyileri arasında yer alan 27 yılda 10 Milyonu aşkın insanımıza eğitimler veren Kurumlarımızın Uzman Eğitimci kimliğini edinip Kartvizitlerinizde bu markaları kullanabileceksiniz.

Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları, Özel Sektör, Devlet Daireleri, Hastaneler, Fabrikalar, Şirketler ( Kısacası tüm kamu kuruluşları ve özel sektörler) Hatta Dünya Kalkınma ajanslarına ve AB fonlarına Projelendirmeler yaparak hibeler alabilirsiniz. Koçluk ve NLP teknikleri ile Bireysel danışmanlık yaparak saatlik ücret olarak Minimum 500 TL kazanabilirsiniz.

Eğitimin amacı, katılımcıların, eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile grup ve bire bir öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin

kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerinin geliştirilmesidir. Eğitimde, Sakarya Üniversitesi’nin konusunda uzman akademik personeli ile temel ve uygulama örnekleri, UZAKTAN EĞİTİM YÖNTEMİ ile aktarılması amaçlanmaktadır.

 KİMLER KATILMALI?

Topluluk önünde sunum yapan, eğitim veren ve işini daha profesyonel yapmak isteyenler,

İşletmelerin İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanları, Uzman Yardımcıları ve Elemanları

İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda bilgi ve becerilerini geliştirerek, kariyer yapmak isteyenler,

İşletmedeki pozisyonu gereği eğitim vermek durumunda olanlar,

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programlarında eğitici olmak isteyenler,

İSG mevzuatına göre “Eğiticilerin Eğitimi” sertifikasına sahip olmak isteyenler, Uzun yıllar eğitimci olmasına rağmen yeniliklere ve değişimlere ayak uydurmak isteyenler,

Çalıştığı kurumlarda, kurum içi eğitimi görevini yüklenecek kişiler

 EĞİTİMİN SONUCU SINAV

Milli Eğitim bakanlığınlığından görevlendirilen müfettişler eşliğinde sınav uygulanacak olup, sınav süresi 1 saattir.

60 gecme notu olup, 3 defa sınava girme hakkı tanınmaktadır.

NLP NEDİR?

Sinir Dili Programlama, dilimize daha basit çevirecek olursak, Algısal Davranış

Kontolü manasına gelmektedir. “‘Neuro-Linguistic Programming’ ifadesinin Türkçe’si ‘Sinir Dili Programlaması’dır” NLP’yi Bir çoğunuz kitaplarda okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi, şimdi ise yaşama zamanı geldi.

 NLP EĞİTİMİ NE İŞE YARAR?

 • NLP eğitimini aldığınızda, kendinizle ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğrenirsiniz.
 • Bu eğitimde kendi potansiyelinizi ve öz kaynaklarınızı açığa çıkarıp, nasıl daha etkili biçimde kullanabileceğinizi, yaratıcılığınızı geliştirmeyi ve yeni öğrenme stratejilerini yaşama entegre etmeyi öğreneceksiniz.
 • Tutsak ruh hallerinden kurtulup saniyeler içerisinde özgüven ve enerji dolu ruh hallerine geçiş yapmayı ve yaşam kalitenizi artırmayı

öğrenirsiniz.

 • NLP metodoloji ve teknolojisini tamamen kullanmak için adımlarınızı attıktan sonra hayatta sizi bekleyenleri bir hayâl edin… aileniz, eşiniz ve arkadaşlarınızla daha tatminkâr ilişkiler, eğitimde muhteşem sonuçlar alabilmek için dehânıza erişim, iş hayatında daha büyük başarılar ve hayatınızın her alanında daha fazla zenginlik…
 • Ve siz de bu eğitimleri paylaşarak, tüm bu farkındalıkları insanların kazanmasını sağlayabilir bu noktada eğitimler

NLP İLE GELECEĞİNİZİ YARATMAK

İster üniversite öğrencisi olun, ister işadamı, anne, baba ya da ister meraklı bir insan. Geleceğinizi nasıl programlayacağınızı öğrenmenin son derece faydalı olduğu konusunda hemfikir olacaksınız.

Bir düşünün, Nlp ile yeni stratejiler öğreniyorsunuz ve hayallerinizin bile ötesinde sonuçlarla sınavlarınızı geçiriyorsunuz!.. Ya da belki de iş hayatınızda bu aldığınız eğitim teknikleri ile başarılı bir iletişim kurup arzu ettiğiniz, hayalin kurduğunuz başarılı bir geleceğin kapılarını aralıyorsunuz.

NLP EĞİTİMLERİNİ NERELERDE KULLANABİLİRİZ?

Genel olarak; Eğitimde, Sağlıkta, İş Dünyasında, Çocuk Eğitiminde, Kişisel Gelişimde Psikoterapide kullanabiliriz.

UYGULAYAN KİŞİYE NE KATAR?

 • İsteklerinizi davranışa dönüştürebilmek
 • İletişim ve esneklik becerilerinizi geliştirmek
 • İstenmeyen davranışlarınızdan kurtulmak
 • Geçmişin negatifliklerinden kurtulup anı yaşamak
 • Bilinçaltınızın gücünü keşfetmek ve kullanmak
 • Hedefler koymak, gerçekleştirmek ve başarınızı sürekli kılmak
 • Stresi olumlu bir kaynağa dönüştürmek
 • İç dünyanızın kontrolünü ele alarak pozitif düşünmek
 • Arzuladığınız değişimi ve gelişimi gerçekleştirmek
 • İnanç ve değerlerinizle çatışmadan yaşamak
 • Sınav Kaygısını Başarıya Dönüştürmek
 • Dikkat Eksikliği
 • Planlı ve Sistemli Ders Çalışma Alışkanlığı
 • Özgüven Eksikliği
 • Zaman ve Önceliklerin Yönetimi
 • İş Yaşamında Başarının Anahtarı
 • Satış-Pazarlama Teknikleri ve İkna Yöntemleri
 • Hizmet Kalitesi ve Müşteri Odaklılık
 • Modern Yönetim

NLP NEDİR?

Sinir Dili Programlama, dilimize daha basit çevirecek olursak, Algısal Davranış

Kontolü manasına gelmektedir. “‘Neuro-Linguistic Programming’ ifadesinin Türkçe’si ‘Sinir Dili Programlaması’dır” NLP’yi Bir çoğunuz kitaplarda okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi, şimdi ise yaşama zamanı geldi.

 NLP EĞİTİMİ NE İŞE YARAR?

 • NLP eğitimini aldığınızda, kendinizle ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimi inanılmaz seviyede pekiştirmeyi öğrenirsiniz.
 • Bu eğitimde kendi potansiyelinizi ve öz kaynaklarınızı açığa çıkarıp, nasıl daha etkili biçimde kullanabileceğinizi, yaratıcılığınızı geliştirmeyi ve yeni öğrenme stratejilerini yaşama entegre etmeyi öğreneceksiniz.
 • Tutsak ruh hallerinden kurtulup saniyeler içerisinde özgüven ve enerji dolu ruh hallerine geçiş yapmayı ve yaşam kalitenizi artırmayı

öğrenirsiniz.

 • NLP metodoloji ve teknolojisini tamamen kullanmak için adımlarınızı attıktan sonra hayatta sizi bekleyenleri bir hayâl edin… aileniz, eşiniz ve arkadaşlarınızla daha tatminkâr ilişkiler, eğitimde muhteşem sonuçlar alabilmek için dehânıza erişim, iş hayatında daha büyük başarılar ve hayatınızın her alanında daha fazla zenginlik…
 • Ve siz de bu eğitimleri paylaşarak, tüm bu farkındalıkları insanların kazanmasını sağlayabilir bu noktada eğitimler

NLP İLE GELECEĞİNİZİ YARATMAK

İster üniversite öğrencisi olun, ister işadamı, anne, baba ya da ister meraklı bir insan. Geleceğinizi nasıl programlayacağınızı öğrenmenin son derece faydalı olduğu konusunda hemfikir olacaksınız.

Bir düşünün, Nlp ile yeni stratejiler öğreniyorsunuz ve hayallerinizin bile ötesinde sonuçlarla sınavlarınızı geçiriyorsunuz!.. Ya da belki de iş hayatınızda bu aldığınız eğitim teknikleri ile başarılı bir iletişim kurup arzu ettiğiniz, hayalin kurduğunuz başarılı bir geleceğin kapılarını aralıyorsunuz.

NLP EĞİTİMLERİNİ NERELERDE KULLANABİLİRİZ?

Genel olarak; Eğitimde, Sağlıkta, İş Dünyasında, Çocuk Eğitiminde, Kişisel Gelişimde Psikoterapide kullanabiliriz.

UYGULAYAN KİŞİYE NE KATAR?

 • İsteklerinizi davranışa dönüştürebilmek
 • İletişim ve esneklik becerilerinizi geliştirmek
 • İstenmeyen davranışlarınızdan kurtulmak
 • Geçmişin negatifliklerinden kurtulup anı yaşamak
 • Bilinçaltınızın gücünü keşfetmek ve kullanmak
 • Hedefler koymak, gerçekleştirmek ve başarınızı sürekli kılmak
 • Stresi olumlu bir kaynağa dönüştürmek
 • İç dünyanızın kontrolünü ele alarak pozitif düşünmek
 • Arzuladığınız değişimi ve gelişimi gerçekleştirmek
 • İnanç ve değerlerinizle çatışmadan yaşamak
 • Sınav Kaygısını Başarıya Dönüştürmek
 • Dikkat Eksikliği
 • Planlı ve Sistemli Ders Çalışma Alışkanlığı
 • Özgüven Eksikliği
 • Zaman ve Önceliklerin Yönetimi
 • İş Yaşamında Başarının Anahtarı
 • Satış-Pazarlama Teknikleri ve İkna Yöntemleri
 • Hizmet Kalitesi ve Müşteri Odaklılık
 • Modern Yönetim

Biyoenerji evrende ve her insanda var olan yaradılışımızdan gelen bir enerji türüdür ve her insan biyoenerji yapabilme kapasitesine sahiptir.

Her insanda enerji vardır önemli olan enerjinin farkına varıp bu felsefeye inanmanız, sevgi ve istek duymanızdır. Enerjinizi doğru bir eğitimle onu açığa çıkarma cesaretinde bulunmanızdır. İnsan vücudu sistemli hücrelerin bir araya geldiği bütünsel bir yapıdır. Bu bütünsel yapıyı harekete geçirip dengeyi

sağlayan, enerjidir. Biyoenerji, enerjinin vücutta dolaşan denge akışıdır. Enerji herkeste vardır. Enerjinin dengede olduğu yerde yani çakraların düzenli çalıştığı yerde sağlık vardır.

Biyoenerji uygulamasında kişiler (uygulayıcılar) kesinlikle kendi enerjisini kullanmaz. Evrenden gelen var olan evrensel enerjiyi kullanırlar.

Bioenerji çalışmaları yapabilmek için güçlü istek ve irade gerekir. Eğer bu konuda gerekli temel bilgiyi de Bioenerji Eğitimi ile alırsanız başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Tüm dünya da uygulanan artık ülkemizde de bilinen Bioenerji’yi öğrenmek için siz de Bioenerji Eğitim Seminerine katılabilirsiniz. Sizde başarılı bir Bioenerjist olabilirsiniz. Bu güç içinizde, sadece uyandırılmayı bekliyor.

KİMLER KATILABİLİR?

 • Eğitimciler
 • Ebeveynler
 • Sağlıkçılar
 • Akademisyenler, Tıp Doktorları
 • Kendisini Bioenerji alanında yetiştirmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen

Bu programın amacı;Eğitime katılan uzmanların, öğrenme güçlüğü riski olan çocuklarda erken okur yazarlık, akıcı okuma, okuma hatalarının düzeltilmesi, okuduğunu anlama ve Diskalkulinin erken belirtisi sayı hissi ve sayı kavramı

hakkında bilgilendirmek ve bu stratejilerin uygulanması konusunda yeterlilikler kazandırmaktır.

EĞİTİMİN KAZANIMLARI NELERDİR, DİSLEKSİ EĞİTMENİ SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?

 • Disleksi eğitimi sonrası alınan eğitmen eğitimi sertifikası ile devlet veya özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, halk eğitim

merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağladıktan sonra eğitmen olabilirsiniz.

 • Disleksi Eğitmeni iş imkanlarını takip ederek disleksi eğitmenliği konusunda istihdam alanlarından
 • Disleksi eğitimi alan bir birey olarak uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olabilir, okullara kreşlere veya burada bulunan öğretmenlere disleksi eğitimleri
 • Rehberlik araştırma merkezlerinde çalışabilirsiniz.
 • Kendi danışmanlık merkezinizde disleksi olan öğrencilere danışmanlık ve özel çalışmalar

DİSLEKSİ EĞİTİMİNİN İSTİHDAM ALANLARI NELERDİR?

 • Milli Eğitimde çalışan öğretmenler destek eğitim odaları açabilirler.
 • Özel Okul ve Kreşlerde destek eğitimi odaları açabilirler.
 • Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışabilirsiniz.

 DİSLEKSİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR? 

 • Özel eğitim bölümü (işitme-görme- zihin)
 • MEB onaylı Eğitmenlik ve öğretmenlik belgesine sahip eğitmenler
 • Sınıf öğretmenliği
 • Psikoloji,
 • Psikiyatri,
 • PDR
 • Türkçe öğretmenliği
 • Dil ve konuşma terapisi bölümü
 • Okul öncesi öğretmenliği
 • Çocuk gelişimi
 • Türkçe öğretmenliği

Montessori eğitim programı temeli bireysel eğitime dayanan Maria Montessori tarafından geliştirilmiş olan bir eğitim modelidir.

Montessori her çocuğun, kendine özgü bir gelişime sahip, bireysel bir kişilik olduğunu ve kendi kapasitesi doğrultusunda öğrenebileceğini savunur.

Montessori bilgiyi ezberden kurtarıp, her yaşta çocuğun anlayabileceği bir düzeyde somutlaştırmış ve bunu bütünlük içinde aktaracak bir yöntem ve materyaller dizisi geliştirmiştir.

Montessori eğitiminin temeli çocuğa bağımsız olmayı sağlayacak ve gelişimini destekleyen en uygun çevreyi hazırlamaktadır.

Montessori eğitimi çocukların toplumsal ve duyusal gelişimlerini destekleyerek

gelecek yaşamlarında başkalarına, çevrelerine, kendilerine saygı duyan, sorumluluk sahibi, toplumla uyum içinde yaşamlarını sürdüren bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır.

 EĞİTİMİN KAZANIMLARI NELERDİR, MONTESSORİ EĞİTMENİ SERTİFİKASI NE

 İŞE YARAR?

 • Montessori eğitimi sonrası alınan montessori eğitmen eğitimi sertifikası ile devlet veya özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, halk eğitim merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağladıktan sonra eğitmen olabilirsiniz.
 • Montessori öğretmeni veya eğitmeni iş imkanlarını takip ederek montessori eğitmenliği konusunda istihdam alanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Montessori eğitimi alan bir birey uluslar arası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olabilir, anaokullarına , kreşlere ve burada bulunan öğretmenlere montessori eğitimleri

MONTESSORİ EĞİTMENİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

 • Anaokulu öğretmenleri
 • Eğitmenler
 • İlkokul öğretmenleri
 • Psikologlar
 • Sosyal hizmet uzmanları
 • Çocuk gelişimcileri
 • PDR
 • Doktorlar
 • Hemşireler
 • Sosyologlar
 • Aile danışmanları
 • Her branştan öğretmenler
 • Ve iyi bir çocuk yetiştirmek isteyen herkes katılabilir.

PROGRAM İÇERİĞİ :

Koç Eğitimi iki temel programdan oluşur. TEMEL PROGRAM ( Modül 1, 2 ve 3 )

CERTIFICATION PROGRAM ( Integral Koçluk Uygulamaları ) TEMEL PROGRAM

MODÜL 1 : FARKINDALIK ODAKLI KOÇLUK Awareness Focused Coaching

Öğrenme Hedeflerimiz :

Bu eğitimde, Integral koçluğun temellerini birlikte inşa ediyoruz. “Farkındalık Odaklı Koçluk” Modülü ile, bir yandan kendinize ve dünyaya bütünsel bakmayı,

diğer yandan da “Kilit Becerileri”ni öğreniyor ve koçluk uygulamaları sayesinde, koçluk kasınızı geliştiriyorsunuz.

 • Profesyonel Koçluk Nedir, Ne Değildir?
 • Bütünsel Gelişim Koçluğunun Temel Becerileri
 • Bütünsel Gelişim Koçluğu Süreci ve Süreç Yönetimi
 • Koçluk Uygulamaları ve Geribildirim
 • Etik Kuralları

MODÜL 2: DEĞİŞİM ODAKLI KOÇLUK (Change Focused Coaching)

Öğrenme Hedeflerimiz: Bu modül ile, iç ve dış dünyamızda süregelen değişimleri yönetmeyi öğreniyor, kişisel bariyerlerinizden kurtuluyor ve hedeflerinize doğru emin adımlarla yürüyorsunuz.

Bunun yanı sıra, “BİZ” bakış açısına yükselerek, bireylerin yanı sıra gruplara, takımlara, ekiplere ve ailelere koçluk yapabiliyorsunuz.

 • Değişime Odaklanma
 • Meta Koçluk
 • Meta Gözlem
 • Yaratıcılık
 • DHE Modeli

MODÜL 3: DÖNÜŞÜMSEL KOÇLUK    (Transformational Coaching) Öğrenme Hedeflerimiz:

Bu modülde hızlı ve etkili dönüşümsel teknikleri öğreniyor, bireylerin

yaşamlarını yeniden inşa etmeleri için güçlü araçlar kullanıyorsunuz. Ayrıca “hepimiz” bakış açısına yükselerek, integral lenslerin tümünü kullanmayı öğreniyor, bireylerle ve kurumlarla A’dan Z’ye her alanda çalışabiliyorsunuz.

 • Meta Bakış Açıları
 • Duygusal Zeka
 • Ben Ötesi Kimlik
 • Yaşam Amacı
 • Farklılıklara Koçluk

İşleyiş ve Süreç:

 • Demo koçluk ve koçluk araçlarının kullanımı
 • Koçluk egzersizleri ( Mentor koç gözetiminde)
 • Geribildirim alma-verme
 • Proje hazırlama
 • Mentorluk
 • Mezuniyet dosyası

KOÇLUK NEDİR, NE VE NEDEN İŞE YARAR?

Koçluk, kişinin geliştirmek veya değiştirmek istediği tutum, davranış, fiziksel çevre, kariyer gibi yaşamının tüm alanlarında, mevcut durumdan olmasını istediği duruma gitmeye karar verdiği andan itibaren başlar.

Koçluk; kişiyi hedefine taşıyacak güçlü yanlarını görebilmesine, hedefine giden yolda aşması gereken engelleri fark etmesine, engellerin nasıl aşılacağına dair

çözüm yollarını bulmasına, çözümlerle ilgili aksiyon alabilmesine yardımcı olan bir süreçtir. Koçluğu bir süreç olarak görüyorum çünkü her süreç gibi o da

adımlardan oluşur. Her bir adım bireyi hedefe taşımada önemli birer role sahiptir.

 KİMLER KATILABİLİR?

Koçluk disiplini için bir meslek ayrımı yoktur, kişisel olarak kendini bu alanda yetiştirmek arzusu olan herkes koçluk eğitimine katılabilir.

 • Koçluğu meslek edinmek isteyenler veya mevcut mesleklerinin yanı sıra koçluğu profesyonel olarak yapmak isteyenler,
 • İş yaşamında koçluk yaklaşımlarını kullanmak isteyen profesyoneller,
 • İş yaşamında veya özel yaşamında daha etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
 • Takımlarının verimliliğini ve etkinliğini artırmak isteyen yöneticiler ve iş liderleri,
 • Ailesiyle, iş arkadaşlarıyla ve müşterileriyle güçlü iletişimler geliştirmek isteyen profesyoneller,
 • Çocuklarını; mutlu, başarılı ve doyumlu bir geleceğe taşımak isteyen ve onların yaşam koçu olmayı hedefleyen ebeveynler ve öğretmenler,
 • Yaşamını organize, verimli, doyum alarak ve keyifle yaşamak isteyen herkes koçluk eğitimine katılabilir.

Tasavvuf, Osmanlı döneminde literatüre giren, Türk-İslam kültürünün en değerli unsurlarındadır. İslam felsefesinin, Anadolu kültürü ile mükemmel biçimde

harmanlandığı eğitimlere; tasavvuf eğitimi denir.

Tasavvuf, Kuran okumak ile aynı şey olmadığı gibi bir eğlence müziği de değildir.

Yabancı yazarlardan okuduğumuz kişisel gelişim kitaplarının aksine, tasavvufta gücün aslında kendi içimizde olduğunu ve bunu keşfetmenin hazzını duyacağız.

Tasavvufi nefes teknikleri ile, yaşamın tüm negatif kötü enerjilerinden arınırken kendimizi rahatlamanın hissine bırakacağız.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek NLP ile Tasavvufu birleştiren ve bu dalda 71 ülkede 8 dile çevrilmiş TASAVVUF ile NLP Kitabını yazan kıymetli hocamız Prof. Dr. ALİ İLSEVEN’İN huzur veren sesi, ve teknikleri ile önce kendi iç dünyamızı keşfedecek, ardından tüm bireylere farkındalık ve iç huzur

yolculuğunda rehberlik edebileceğiz.

MEVLANA’nın da dediği gibi “BİR MUM DİĞERİNİ TUTUŞTURMAKLA IŞIĞINDAN HİÇBİRŞEY KAYBETMEZ”

Bizim size yaktığımız küçük bir mum ışığıyla siz de binlerce muma ışık tutabileceksiniz.

 Kimler Tasavvuf Eğitimi Alabilir?

Tasavvuf bir müzik türü olmakla birlikte, aslında bir felsefedir. Tasavvuf eğitimi alabilmek için bir sınır bulunmaz.

Oyun, çocuğun gelişimsel dönem içerisinde oynaması gereken bir aktivitedir.

Çocuklar ilk Psikososyal gelişim dönemleri içerisindeyken, duygularını sözcüklerden ziyade, oyun aracılığıyla ifade ederler.

Oyun, insanlık tarihi kadar eski bir olgu olmakla birlikte “oyunsuz çocuk ”düşünülemez; çocukların konuştuğu dil oyun, kelimeleri ise seçtikleri oyuncaklardır. Çocukların kelimeleri (oyuncakları) vasıtasıyla iç dünyalarındaki çatışmaları, kaygıları ve sıkıntıları anlamamız mümkündür.

Oyun terapileri modelleri içerisinde en sık başvurulan modellerden biri olan “Çocuk merkezli oyun terapisi” Virginia Axline tarafından geliştirilmiş ve bu terapi modelinin güvenirliliği-geçerliliği, uzun dönem çalışmalar sonucu kanıtlanmıştır.

İnsan gelişimin en temel ve en etkili kısımlarından biri çocukluk dönemidir. Çocuklar dünyayı biz yetişkinlerden farklı kodlarla anlar ve yorumlarlar.

Çocuklar için en önemli ifade yollarından biri oyunlar ve oyuncaklara atfettikleri

değerlerdir. Bu değerler her çocuk için özgün ve farklıdır. Oyun

Terapisi çocukları anlamak, onların yaşadıkları sorunları keşfetmek ve bunları çözebilmek için gözle görülür ilerlemeler sağlayan etkili bir terapi yöntemidir.

Çocukların da içinde bulundukları koşullardan en az yetişkinler kadar

etkilendikleri göz önüne alındığında, aileler tarafından sıkça tercih edilen bir terapi yöntemi olmuştur.

Çocukların taşınmalar, aile içindeki anlaşmazlıklar, maddi sorunlar, evlat

edinme süreçleri, okul ve arkadaş ortamındaki uyum sorunları, uyku sorunu, sevdiği bir büyüğünü kaybetmek, şiddet görmek ya da bedeniyle ilgili duyduğu kaygılardan kaynaklı ve bunlara benzer birçok sorun, oyun terapileri aracılığıyla çözülebilmektedir.

Bir uzman,

 • Her çocukta özgün olan oyun yöntemleri ile çocuğun kendini ifade etmesini sağlayabilir,
 • Sorununu tespit edebilir,
 • Sağlıklı bir iletişim kurmasını sağlayabilir ve
 • Çocuğun gelişimine engel olabilecek her türlü sıkıntının çözümüne doğru zaman içerisinde yol
 • E-Kurs Merkezi aracılığıyla siz de Oyun Terapisi eğitimi konusunda bilgi edinebilir, gerekli eğitim sürecini tamamladığınız takdirde alacağınız sertifika aracılığıyla Oyun Terapisi hizmeti

Çocuk merkezli oyun terapisinin faydaları? 

Çocuk merkezli oyun terapisi, çocukların çeşitli uyum ve beceri sorunları başta olmak üzere, klinik tablolara denk gelen olguların iyileşmesinde de rol oynar. Çocuk merkezli oyun terapisi, çocukların doğuştan getirdiği potansiyellere inanır ve bunların ortaya çıkmasını sağlar. Çocukların dayanıklılıklarına,

iyileşmelerine, büyümelerine ve gelişmelerine vurgu yapar.

Çocuk merkezli oyun terapisi, 2 ile 12 yaş arasındaki çocukların “çocukluk çağı depresyonu, alt kaçırma (enkoprezis) ve alt ıslatma (enürezis), kaygı

bozuklukları, travma, boşanma, ihmal, cinsel-duygusal ve fiziksel istismar, yeme ve uyku bozuklukları…” gibi durumlarda, duygusal ve davranışsal problemleri anlamayı ve başa çıkmayı sağlayarak ortaya çıkmış problemlere alternatif çözümler sunar.

Neden çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi almalıyım?

Bu eğitim videolarıyla çok geniş bir şekilde kuramsal çerçevesi oluşturulan “Çocuk merkezli oyun terapisi” ayrıca klinik uygulamalarla da desteklenecektir.

Çocuklarla hızlı bir şekilde terepatik ilişkinin kurulması ve çocukların iç

dünyasında çözülmemiş çatışmaların çözülmesi için bu model etkili bir şekilde oyun odalarında uygulanmaktadır. “Çocukluk, sebeplerin uykusudur.” diyen Jean-Jacques Rousseau, çocukluk döneminde ortaya çıkan problemlerin ileri dönemlerde kendisini dayattığını vurgular. Bu anlamda bizler, E-Kurs

Merkezi olarak çocuklarda görülen problemlerin zamanında müdahalesine önemsiyoruz. Bu yüzden Oyun terapileri içerisinde yer alan “Çocuk merkezli oyun terapisi” modelini önemsiyoruz.

 EĞİTİMİN KAZANIMLARI NELERDİR, OYUN TERAPİSİ EĞİTMENİ

 SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?

 • Oyun terapisi eğitimi sonrası alınan eğitim sertifikası ile devlet veya özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, halk eğitim merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağladıktan sonra eğitmen olabilirsiniz.
 • Oyun terapisti iş imkanlarını takip ederek istihdam alanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Oyun terapisi eğitimi alan bir birey olarak uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olabilir, okullara kreşlere veya burada bulunan öğretmenlere oyun terapisi eğitimleri verebilirsiniz.
 • Rehberlik araştırma merkezlerinde çalışabilirsiniz.
 • Kendi danışmanlık merkezinizde problemi olan öğrencilere danışmanlık ve özel çalışmalar

OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİNİN İSTİHDAM ALANLARI NELERDİR?

 • Milli Eğitimde çalışan öğretmenler destek eğitim odaları açabilirler.
 • Özel Okul ve Kreşlerde destek eğitimi odaları açabilirler.
 • Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Günümüzde iş hayatının performansını arttırma, iş gücü kapasitesini en üst düzeye çıkarma, kalite standartlarında rekabet edebilecek güçte olma, verimlilik, etkinlik ve hız gibi konularda başarı sağlayabilmesi için modern yönetim

anlayışına sahip lider yöneticilere ihtiyacı vardır.

Bu eğitim sonunda, yöneticilerin liderlik vasıfları kazanması, yönetici ve iş görenler arasındaki iletişim engellerinin aşılmaya çalışılması, yöneticilerin empati yeteneklerinin arttırılabilmesi ve yöneticilerin olayları helikopter bakış açısıyla analiz edip değerlendirebilmeleri hedeflenmektedir.

Günümüzde tüm Dünya’da Her bireyin yegâne Amacı LİDER olabilmektir Liderlik %2 Doğuştan %98 Sonradan Eğitimle Geliştirilebilen bir niteliktir.

Alacağınız bu Eğitimle Yönetim ve Liderlik Becerilerinizi Geliştirip;

Kurumların ilk ve orta kademe yöneticilerinin, yönetsel yetkinliklerini geliştirmek ve modernYönetim teknikleri konularında farkındalık kazanmalarını sağlamak, iletişim, kurumdaşlık, takım oluşturma, yetki devri, rehberlik ve güvenli davranış gibi temel liderlik konularında beceri kazandırmak ve yöneticilere kullanabilecekleri yeni yönetim araçları oluşturmaktır. Kamu kurumları, Özel sektör, Siyasi Partiler, Eğitim kurumları aklınıza gelebilecek her sektör en başta LİDERLİK Eğitimleri talep etmektedir.

Bu eğitimi aldığınızda yukarıda belirtilen tüm sektörlere eğitim verme hakkına sahip olacaksınız.

LİDERLİK ve ETKİN YÖNETİCİLİK UZMANLIĞI

 • Eğitim seminerlerinde Eğitimciler günlük minimum 250 TL ile 5.000 TL arası para kazanmaktadır.
 • Siz de Günübirlik Eğitimlerden Binlerce LİRA Para kazanan Kişisel Gelişimcilerden olma imkanına
 • Hatta az bir gayret ve tecrübe ile onlardan daha iyisi de

PROGRAM İÇERİKLERİ NELERDİR?

Yönetim ve Yönetici Kavramı Lider ve Yönetici Tanımları Bahçıvan İlkesi

Liderin Özellikleri

Lider ve Yöneticilik Karşılaştırması Türk Kültüründe Lider Kimdir?

Türk Kültüründe Liderin Özellikleri

Gücü Kullanan Liderden, Gücü Yokmuş Gibi Görünen Lidere Türkiye’de Liderlik Tarzları

İyi Lider- Kötü Lider Liderin Bilinç Düzeyi

Beşinci Düzey Liderlik ve Karizma Liderlik Çarkı Uygulaması

LİDERLİK VE ETKİN YÖNETİCİLİK

Lider, iş verimliliğini artırmak için, takımını motive eden, güç ve bilgiyi bir araya getiren, doğru hedeflere yönelten becerilere ve yetkinliklere sahip olan kişidir.

Uygulamalı eğitim ortamında, iş dünyasında yeni sentezler, çözümler üretmek için gereksinim duyulan yaklaşımları bulabileceğiniz bu program, katılımcılara bütünü görmeyi sağlayacak perspektifi kazandıracaktır. Bu sertifika programı günümüzün rekabet ortamında özgün çözümler üretecek, modeller geliştirecek ve uygulayacak yönetici kadrosunu yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bilgiyi uygulamaya dönüştüren eğitim modeliyle, geleceğin liderlerinden biri olmaya ne dersiniz? Liderlik ve Etkin Yöneticilik Sertifika Programı, iş dünyasında etkin bir lider olma kariyerini seçen yöneticiler için iş dünyasında büyük kurumların tercih ettiği eğitimler sunuyor.

Sertifika programında yer alan eğitimler, tıpkı yapbozun birer parçası gibi. Her eğitim tamamlandığında yapbozun parçaları birleşiyor. Bu süreç, sertifika programı tamamlandığında artık sizin liderlik vasıflarını kazanmış bir yönetici olarak kariyer yolunda sağlam adımlarla ve güvenle ilerleyebileceğiniz anlamına geliyor.

LİDERLİK VE ETKİN YÖNETİCİLİK Becerileri

Bu eğitim ve sertifikasına sahip olarak;

 • Liderlik vasıflarınızı geliştirdiğinizi
 • Yöneticilik becerilerine hakim olduğunuzu
 • Kendinizi geliştirerek diğerlerinden ayrıldığınızı
 • Farkındalık yarattığınızı
 • Uzmanlığınıza ek olarak yönetim ilkelerine vakıf olduğunuzu
 • Eksikliklerinizi tamamlayan bir eğitim aldığınızı
 • Sektörün birçok oyuncusuyla bilgi paylaşımda bulunduğunuzu
 • Bilginin ışığında başarı odaklı bir eğitime katıldığınızı
 • İK departmanları tarafından tanınan bir referansınız olduğunu
 • Şirket içerisinde çözüm üretici pozisyona kavuştuğunuzu
 • Şirketlerin ihtiyaç duyduğu niteliğe sahip olduğunuzu
 • İş akışını bildiğinizi gösterirsiniz.

Bu eğitimle Zamanın önemini, zamanımızı çalan şeylerin neler olduğunu, nerelerden zaman kazanabileceğimizi ve iyi bir zaman kullanıcısının

özelliklerini ve en iyi zaman planlamasının sırlarını öğrenerek siz de bu konuların eğitimini verebileceksiniz.

EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Zaman nedir?
 • Zamanın önemi
 • Zamanın etkin kullanımını etkileyen faktörler
 • Zamanı etkin kullanmayı etkileyen kelimeler
 • İnsanlar zamanlarını niye boşa harcarlar?
 • Zaman tuzakları neler /Zamanı çalan hırsızlar ve hırsızların tutuklanması
 • Sizden kaynaklanan ve zaman kaybına neden olan faktörler
 • Önceliklerin belirlenebilmesi
 • Zamanı etkin kullanmayı engelleyen alışkanlıklarımız
 • Kendi zaman anlayışımızı geliştirmek
 • Zamanı etkin kullanmak için teknikler
 • Zaman yönetiminde akış
 • Zamanı kullanma soruları
 • Kullanabileceğimiz zaman çeşitleri
 • Nasıl daha fazla üretken olunur?
 • Zamanı İyi Değerlendirmenin Bize Kazandıracakları Size daha fazla zaman verilse ne yapardınız?
 • Gecikmelerle Mücadele

Planlama, Kısıtlı Zamanın Stresinden Kurtulmanın Anahtarıdır.

Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz
Eğitim Koordinatörlerimiz Sizleri Bilgilendirecektir

Uzman Eğitmen Yorumları

Verilecek Sertifikalar

Eğitimden Kareler