Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans Programı

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans Programı 1

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans Programı

 23.500,00

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programı, insan kaynaklarında çalışan ya da çalışacak olan psikoloji mezunları da dahil olmak üzere herkes; insanla çalışan tüm yöneticiler ve yönetici adayları; teknik konularla ilgili kariyer yapan ya da yapacak olan, ancak insanı tanımanın işinde kendini daha başarılı kılacağını öngören mühendisler,  mühendis adayları, insan bakışta yeni deneyimler kazanmak isteyen  işletmeciler katılabilirler.

  • Açıklama
  • İnceleme (0)

Açıklama

Psikoloji, insan davranışını, düşünce ve duygularını, bilimsel yöntemler kullanarak anlamaya, açıklamaya çalışan bir bilim dalıdır. Psikoloji insanı anlama bilimi olduğu kadar sanatıdır da. Bu nedenle Psikoloji eğitimi, güçlü kuramsal bilgi birikimi yanısıra, uygulamayı ve adına belki de çıraklık denebilecek bir eğitim ve olgunlaşma sürecini de içerir. Psikoloji mezunlarına alanına göre psikoloji mezunu ünvanı verilir.

İnsanlarda görülen normal ve normal dışı davranışları; düşünme, öğrenme, duygu ve heyecan gibi insanın psikolojik süreçlerini inceler, İnsan ve hayvan davranışlarının fizyolojik nedenleri konusunda araştırmalar yapar, İleri derecede davranış bozukluklarının tanı ve tedavisine yönelik çalışmalarda (psikoterapi) bulunur. Hafif uyum sorunlarının çözümlenmesine yönelik danışmanlık yapar, Genel olarak psikolojik gereksinimleri ve sorunları saptar. Çözüm yollarını araştırır, Bireylerin mesleki uyumlarının, kişiler arası iletişim becerilerinin geliştirilmesine çalışır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans Programı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: