Arapça Kurs Programı

Arapça Kurs Programı 1

Arapça Kurs Programı

 1.000,00

Arapça yakın coğrafyamızda bulunması ve Arap ülkeleriyle ticari hacmimizin genişlemesiyle önemini artırmış; ülkemize gelen veya göçen Arap vatandaşları sayesinde tüm sektörlerin Arap diline ihtiyacı artmıştır. Özellikle mühendislik ve petrol alanlarında çalışan kişilerin bu dili öğrenerek hedefleri doğrultusunda kariyer planlamasında büyük bir avantaj yakalayabilirler.

  • Açıklama
  • İnceleme (0)

Açıklama

Arapça Nasıl bir dildir?

Arapça özellikle Orta Doğu, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’da konuşulan/kullanılan bir dildir. Standart Arapça olarak kullanılan bu dil Arabiyyet-ül Fushâ (Fasih, Düzgün Arapça) adı altında ifade edilir ve tüm arap devletlerinin resmi dilidir. İran ve Türkiye’de ise Arap azınlıklarca kullanılan diller Arapça’nın lehçeleridir.

Arap dili 28 harften oluşmakla birlikte, bu harfleri oluşturan şekil sayısı 17’dir. Standart Arapça olarak adlandırılan dil Kur’an-ı Kerim’de de kullanılmaktadır. Uluslararası dil olarak kabul edilen ise Modern Arapça olarak bilinir. Arapça bu nedenle islami açıdan çok önemlidir.

Dilin önemi ve rolü açısından Birleşmiş Milletler 1974’te Arapça dilini altıncı resmî dil olarak kabul etmiştir.

Eğitimin Amacı

AKADEMİ LİDER’de öğrencilerimiz Arapça ’yı hem konuşmada hem yazmada hem de dinlemede en iyi düzeyde kullanmayı öğrenir ve öğrencilerimizin kolayca Arapça diyaloglar kurması amaçlanır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Arapça Kurs Programı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: